איך לתכנן את טיול בחו"ל ביום של "אחרי הקורונה"?

 

לאן תטוסו? 
מה היעד הראשון?
לאן אתה הכי מתגעגע?
השאלות האלה נשאלות בכל מיני ורסיות ומציפות לי את הפיד, הוול או כל סוג אחר שתבחרו, אבל עם יד על הלב – לא יכולתי כבר עם החפירות האלה. 
למה? 
אני אוהבת טיולים, מחוברת לטיולים בכל רמך איברי, רגע לפני הקורונה לא הפסקתי לדבר על טיסה אבל …  אחד הדברים שאימצתי במהלך טיוליי זה "להפיק את המירב", וזה אומר מכל מצב – בכאן ועכשיו. 
ברור שפה ושם הגנבתי שיחה עם העניין, אבל כשהמצב רעוע – עדיף לראות את מנצלים אותו כאן ועכשיו. ככה פתאום פתחתי קטגוריה של "ישראל" בבלוג וגם בטיולים האלה היו חויות משמעותיות. 

מה נעשה ביום שאחרי?

אז.. הקורונה כאן והיא כנראה גם תשאר קצת זמן, אולי תכחד מהעולם בשלב מסויים, בינתיים – מה נעשה ביום שאחרי ?
האם נמהר לקנות כרטיס טיסה, העיקר כדי לומר "הנה טסתי" או "יהיייההה מחכה לי טיסה" או שננסה לייצר משהו משמעותי עבור הנשמה, כי אם כבר השקענו כסף – גם אם במחיר נמוך, החוויה יכולה להיות בעלת ערך גבוה, שהוא הרבה יותר מ- רק הנאה.

הלווו
ליאת, תרגיעי. מה את חושבת על היום ש"אחרי", אם הגבולות סגורים חדשות לבקרים, חצי עולם מבקש כניסה רק עם חיסונים, בדיקה לפני נחיתה, בדיקה בזמן השהייה, בידוד עם ההגעה.
אוווו, עזבי אותי בחייאת ליאת – זה הפך להיות יותר ויותר מורכב.
בשנה האחרונה עבדתי אולי 10 ימים, נראה לך הגיוני? למי יש כסף מיותר?
חזרתי לבית של ההורים, מי חושב על טיסה – תני לי רק לצאת משם.

חבר'ה. לנשום. אני מבינה, משאת הנפש יכולה להיות שונה מאדם לאדם. זה רק מחזק את הפרספקטיבה הנוספת שאני מביאה כאן.
כיאה לתפיסת עולמי – היא גם וגם. 

דיסוננס זה החיים

גילוי נאות, את המילים האלה אני כותבת כשאנחנו …. מוכנים?! בסגר השלישי. 

הזוי במקצת, דיסטוננס מטורף.
רק לפני כמה ימים הודיעה ראשת ממשלת ניו זילנד שכנראה המדינה תפתח לתיירות חוץ רק בינואר 2022. בעוד שנה, כן?
רק השבוע, מידי יום יצא לי לדבר עם חברים וחברות, לקבל רשמים על החויות שהם עוברים אי שם מעבר בדרום אפריקה, קנדה, מקסיקו והולנד.
איזה מתסכל זה שלוקחים מאיתנו את הזכות הראשונה שלנו "לחיות"?
עממה, לחיות זו תחושה שלא צריכה להיות מבוססת רק על חופש התנועה, למרות שזה בהחלט מוסיף לעניין.

אויר לנשימה | תמונה מסמואה 🙂

חמישה דברים ראשונים לטיולי "פוסט קורונה"

עניינים טכניים
מלבד אם צריך או לא ויזה, חשוב לבדוק מה דרישות הכניסה למדינה, האם נדרש להציג חיסון – כמה זמן לפני, מה החוקים החלים במדינת היעד מבחינת התנהלות במקומות פתוחים, במקומות סגורים, האם יש מגבלות או הנחיות מיוחדות. 

קבלת מידע
בארגון הבריאות העולמי, במשרד הבריאות המקומי, מרכזי מידע מקומיים ולא – אהובים, לא בבלוגים או בקבוצות שברשתות החברתיות, שלאו דווקא מספיקים לעדכן.
רוצים דוגמא: ישראל בבוקר: אוסטרליה הודיעה שהיא סוגרת גבולות לניו זילנדים לניו סאות' וולס. ישראל כעבור 6 שעות – אוסטרליה מודיעה שהיא סוגרת את גבולותיה לתושבי ניו זילנד ל- 3 ימים.

תכנון מסלול וביקור במקומות
כללי המשחק השתנו, משתנים וקרוב ולוודאי גם הולכים להשתנות. אם עדיין זה לא קרה, זה עוד יקרה. מה הכוונה?
רוח הדברים, מקומות פתוחים, שעות פתיחה, הגבלות או תנאים לכניסה הכי נכון כדי שלא יווצר מצב שבניתם על משהו, אפשר לבדוק עם מרכזי המידע, לשלוח הודעה למקום, להתייעץ עם מקומיים (כן, אפשר ומומלץ גם מראש) ויותר מכל – תשאירו לעצמכם תמיד מקום לגמישות. אפילו ספרי הטיולים לא יכולים כבר לומר שדברים ילכו by the book 😉

בטיחות אישית
במקומות שונים בעולם, ידוע וברור שנדרש אקסטרא זהירות: כייסים, גניבות ועוד.
אני מעריכה, וזו השערה אישית שלי בלבד, שנוכח המשבר העולמי והמצב הכלכלי שהתפתח ברחבי העולם, מפלס הערנות הנדרש עולה. גם במקומות שלכאורה נחשבים בטוחים, כמו דרום הפסיפיק, אז קחו את זה בחשבון כשאתם מתארגנים. יותר כסף, כרטיס אשראי נוסף, מספרי טלפון חיוניים – גם מחוץ לנייד.

ביטוח טיולים וביטוח כרטיס טיסה
מספר השינויים הרבים שקרו בשנה האחרונה מחייבים בדיקה מעמיקה של הנושא. מה מכסה הביטוח – זה הרגע להפעיל את הקופסא שמעבר ולהבין מה יכול לקרות כשתהיו שם… למשל: חיסונים, רכישת כרטיס טיסה חדש כי ניתנה ההוראה לחזור, שהייה מעבר כי סגרו גבולות. בקיצור, הבנתם את המחשבה – גם אם משהו נראה בטוח, ניסיון השנה שחלפה, טרפה קלפים חדשים בעולם בכלל ובפרט בעולם הטיולים.

ומעל הכל, הכי חשוב ביום שאחרי

סבלנות, אדיבות ואופטימיות
אם בעבר יכולנו להחליט בשניות על יעד, לקנות כרטיס ולפעול לפי כללי הנחיתה הרכה, היום אנחנו צריכים להיות מתוכננים קצת יותר ולהשאיר מקום לגמישות. אני בטוחה שהם ישתנו ויתעדכנו עוד מה פעמים.

אחד הדברים שהקורונה אילצה את האנושות היא לחזק תכונות שאצל חלק מהאנשים ותרבויות העולם איך לומר, פחות חזקות…
כתבתי הקורונה 

כן, חוקי המשחק השתנו ואני משערת שהם עוד ישתנו תוך כדי תנועה. כל מנהיגי העולם מתאימים את עצמם למצב. חשוב להבין שבתקופה משתנה, עמוסה באי ודאות, יש הרבה הפתעות ויכול להיות שגם מקומות שהיו מאופיינים באדיבות וחיוכים, פתאום נגלה דברים אחרים, צריך פשוט לזכור שכולנו אנושיים ותמיד יש סיפורים שאנחנו לא יודעים.

ואם אנחנו לא יכולים לטוס, בינתיים אפשר להתכונן ליום של אחרי כבר עכשיו, להכיר, להתחבר לעצמנו יותר ובינתיים לצאת לקרוב וליישם 🙂 

 

כמה נהנית / נתרמת מהכתבה ?

להצבעה

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר דירוגים 0

איזה כיף להיות הראשון להצביע

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?