איך והאם לטייל בימי קורונה

נעים מאוד "קורונוירוס" …  מלבד ששיבשת למדינות ולמיליוני אנשים את שגרת החיים, לחלק מהאנשים שינית את שגרת הטיול או את ההגעה לטיולים 🙁 

בעוד שאני הספקתי לעשות גיחת טיול קצרה לפני שהבהלה היתה עדיין בחיתולים, עכשיו זה הגיע למיימדים אחרים.
הרשת גועשת והתקשורת עושה את מה שהיא יודעת לעשות הכי טוב – לגעת בחוסר הודאות ואצל חלק מהאוכלוסייה יש מצב שזה מעורר סוג של פחד מסויים, ולא רק בישראל דרך אגב… באוסטרליה מכות על נייר טואלט…
אני מאלו שנמנעות להקשיב לחדשות יותר מידי. מודה. ככה אני שולטת במצב ולא נותנת לו לנהל אותי, דואגת להתעדכן כדי להתנהל בהתאם.

אני לא נוהגת לקבל החלטות עבור אחרים, אלא לתת את הכלים ולכוון לפי יכולתי, שהרי כל אחד ואחת מאיתנו צריך לפעול לפי צו ליבו. עממה – הפעם המציאות אחרת וכולנו נאלצים לקבל ולפעול בתנאי אי ודאות וניהול משבר (פתאום קורסי התארים שלי נשמעים ממש חיוניים… )

לטייל כשעננת וירוס מעליך, זה לא כמו מזג האויר שבו עוצרים לרגע ומחשבים מסלול מחדש.
יש מחירים לטייל בתקופה הזו: האחד בהבנה של צעדים בהגעה למדינה והשני ההתנהלות בזמן שמטיילים במדינה. תכל'ס – נשמע פשוט, רק נשמע …   שנרד לכמה משמעויות היות והמטרה שלי זה להעניק התבוננות קצת אחרת על המצב מלבד הדברים היבשים ולא משנה היכן אתם בעולם.

רגע לפני, נקודות חשובות

> הקורונה הוכרזה כמגיפה כלל עולמית, אז גם אם עדיין לא שמעתם על מקרה – זה לא אומר שזה לא שם… בקישור הזה תוכלו לראות את המפה העולמית העדכנית. 
לכל מדינה יש הנחיות אחרות לפי קצב ההתפתחות שאצלה. 
> אתם בדרככם לישראל ?  כרגע ההנחיות הם להיות בבידוד 14 יום ולדווח על עצמכם באתר משרד הבריאות. הנחיות מפורטות והמלצות נוספות באתר שלהם.  

הגעה למדינה חדשה בצל הקורונה

רגע לפני שאתם עולים על טיסה (ולא משנה אם אתם בתאילנד ובדרך לניו זילנד או החלטתם לצאת מישראל למרכז אמריקה), תבדקו שהמדינה לא שינתה ברגע האחרון את ההנחיות. למשל: ממש בדקות שאני כותבת מילים אלה, קולומביה מצטרפת לשלל מדינות אחרות שמאפשרות כניסות לאזרחים בלבד.

אם הגעת למדינה שלא מבקשת עדיין בידוד, זכית. תעברו למצב התנהלות בזמן שמטיילים – לטייל במדינה עם ענן קורונה

אם הגעת למדינה שמבקשת בידוד עם הנחיתה – תבדקו באתרים מקומיים כמו: בקרת הגבולות ומשרד הבריאות המקומי את ההנחיות המדוייקות לעניין ותעשו לעצמכם טובה – תבדקו שבאמת יש לכם איך לקיים אותן. כותבת זו שקיבלה שלל עדכונים ממטיילים שדירות אייר בי אנ בי והוסטלים לא היו מוכנים לקבל אותם.
הנחיות בידוד לרוב כוללות: להיות בחדר ללא מגע עם אנשים מסביב, שירותים/מטבח וכדומה פרטיים (עדיף, אחרת כל הזמן יצטרכו לטהר אחריכם ואתם צריכים להיות ממוגנים) ו… אסור לכם להסתובב – משמע, תחשבו מי יספק לכם אוכל (לא בכל מקום בעולם שליחויות זמינות כמו שאתם מכירים בישראל) ואיך אתם מכבסים את הדברים שלכם.
עזבו את ההתייעצויות בקבוצות וואטצ אפ. מה שנכון לשנייה זו, יכול להשתנות בעוד דקה. השינויים תכופים ולפעמים לוקח כמה רגעים עד שמגיע לקבוצות. גם אני, שמחוברת לעדכונים עולמיים בהתאם להיכן שמטיילים שאני מלווה נמצאים, לא תמיד מצליחה לעקוב אחר השינויים התכופים.  
חשוב !!!    אתם מטיילים ? אתם אוטוטו מגיעים ? מרכז הסיוע החשוב ביותר עבורכם בכל מצב הוא קודם כל  משרד החוץ (ולא קבוצות וואטצ אפ או פייסבוק פרטיות !)  ועל הדרך תשמרו לכם גם את מספרי הטלפון החיוניים של אותה מדינה אליהם אתם מגיעים.

דרכי התקשרות חיוניים עם משרד החוץ. מתוך דף הפייסבוק של משרד החוץ

 

לטייל במדינה בצל ענן הקורונה

בניגוד לתחזית מזג אויר את הענן הזה אי אפשר לקרוא במפת סינופטית…
מדינות יודעות על המקרה הראשון אבל אין להן מושג איך הדברים יתפתחו. זה מצריך מאיתנו המטיילים להתנהל בצורה יותר מפוקחת ולגלות אחריות אישית וגם סביבתית, משמע – לשאול מאיפה אדם טס ואם הוא שמר על הכללים נראה לי לגיטימי לחלוטין, להתנהל בהתאם להנחיות שהמדינה מבקשת ומעל הכל לשמור על עצמכם.

אם אתם יודעים איך אתם מגיעים ומה נדרש מכם, כדאי מאוד שתבדקו גם איך אתם יוצאים ממנה והאם יש לכם מספיק כסף להתנהל בה בזמן חירום.  גם מדינות שנראה שכרגע המצב בסדר, יש לא מעט מטיילים ישראלים שבזמן שאני כותבת עכשיו מדווחים 

שהם תקועים במקומות רחוקים, כמו פיליפינים ופרו ומנסים למצוא דרך לחזור, ההסגרים במדינות רק הולכים ומתרחבים, ולא רק לנכנסים אלא גם ליוצאים. לונלי פלג בעצמו דיווח שנכון למילים אלו אוטוטו לא יהיה ניתן לצאת מאקוודור והוא בדרכו חזרה לישראל.

חלילה מלהלחיץ, אבל זו חייבת להיות נקודה נוספת למחשבה לאלו שמתעקשים על טיול לחו"ל במהלך מגיפה כלל עולמית וכן – משבר.

הכי אישי ממני אליכם

מי שמכיר אותי יודע – אני מהראשונות לעודד לטוס, לעודד לטייל, לייצר משמעות.
כל מי שמדבר איתי יודע שאני מהראשונות שתגיד לכם תתחברו לעצמכם ותעשו מה שנכון לכם. תנו ללב שלכם להוביל אתכם.
הפעם… הפעם המצב שונה … זה מצב שאגיד לכם לפעול בצורה נכונה ומדוייקת בהתחשב בנסיבות ומעל הכל – הבנה אמיתית של המצב.
זה המצב מצריך מכם ממש להתחבר ללב ולבטן שלכם ולא לפעול באינסטינקטים שמדמים עצמם לתחושת בטן ולכן כתבתי את הדברים – כדי שתכירו במלוא הדברים ותקבלו את ההחלטות על בסיס נתונים שלאו דווקא מדברים עליהם.
החלטתם להמשיך בטיול או לצאת לטייל, קחו בחשבון כמה דברים נוספים שלא רשומים בספר – כמו… איך חברת הביטוח שלכם מתנהגת במקרה הנוכחי? האם יגבו אתכם מיידית ?  מה על המשפחה הדואגת שלכם ?  

אף גוף עדיין בעולם לא מבין את התפרצות ודרך ההתגוננות הטובה ביותר, כל מדינה פועלת בצורה שנראית לה לנכון – אין כאן טוב יותר או פחות, הדבר העיקרי שכולם מדברים עליו זה שמירה על הגיינה: תסתובבו עם אלכוהול ג'ל 70%, תחטאו משטחים, תשטפו ידיים לעיתים תכופות, לא ללחוץ ידיים ולהשתעל/להתעטש למרפק, הדבר השני שהם מדברים על הימנעות מהתקהלויות/צפיפות/מגע ושמירה על מרחק – בישראל מדברים על 2 מטרים.
וונדרים
מוזר לשבת ולכתוב לכם את המילים האלה בעודי יושבת בפארק מול הים בתל אביב, מנהלת מיני חמ"ל בשיחות עם חברים ומטיילים ברחבי העולם.

באשר אתם – תשמרו על עצמכם ואם אתם ישנים בדורמס, תהיו עירניים יותר מתמיד לתסמינים.

להחלטות נכונות ולחיי ימים של טיולים מהנים בצל עננים יפים

ואם אתם צריכים אותי, תרגישו בנוח לכתוב לי !

כמה נהנית / נתרמת מהכתבה ?

להצבעה

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 1

איזה כיף להיות הראשון להצביע

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?