קפריסין, האחות הקטנה של יוון. רק יותר קרובה

למי שקרא את הפוסט יצאתי לטיול, תיכף אשוב הבין שקפריסין לא היתה בכלל בליסט שלי.

מה זה בכלל, אפילו לא במקומות האחרונים שבה .. (והיא ארוכה 🙂 )

קפריסין תמיד הצטיירה לי כמקום של ישראלים שרוצים לחפש חופשה מחוץ ישראל, צעקות המוניות וטברנות עמוסות. תסלחו לי, אבל שכאני מטיילת, אני מעדיפה להתחכך במקומיים ותיירים מהעולם ופחות בישראלים (מהם יש בישראל די והותר 😉 )

אבל … בכל זאת, כשצריך אויר לנשימה, לא משנה מה – במקרה שלי: טסים בהתחשב לתקציב ולזמן, ומסתבר שגם אם זה מקום שכלל לא ברשימה.

והרי כבר כתבתי שבשבילי טיסה, היא הרבה יותר מסתם גיחה

כל ביקור במדינה חדשה, הופך עבורי להיות סוג של טיול-מסע גם בתוך הנשמה

בעודי חופרת את אתרי הטיסות השונות, מנסה לקבל החלטה לאן לטוס .. החלטתי, גם הפעם לעשות אחרת

פאפוס-לימסול-לרנקה. מי אמר שנקודת ההתחלה, צריכה להיות גם נקודת הסיום ?

לעיתים, אפילו ייצא יותר זול (מה שבהחלט היה במקרה הנוכחי)

רצה גורל סקייסקאנר ואת היומיים הראשונים ביליתי בפאפוס ובמקום לנסוע בדוך משם ללרנקה, החלטתי לקחת את הזמן ולעצור בלימסול (החלטה טובה), לא לפני שהעברתי טיול במרכז האי וסיימתי בלרנקה.

הטיסה המריאה בערב … אז מהמשרד לשדה"ת, זיכרון שזרק אותי לתקופת ניו זילנד .. כל חודש בערך מצאתי את עצמי עם מזוודה או מוצ'ילה מחכה בפינת המשרד שרק יקחו אותה לגלות מקום חדש

דיליי בהמראה (הבנתי שזה עניין בשגרה), עוד לא הצלחתי לנמנם וכבר נחיתה ..

בעודי תוהה ביני לבין עצמי האם איסוף הרכב מהשדה היתה החלטה נכונה (עייפות. עבורי זו היתה בחירה נבונה), הלכתי לקנות את הסים המקומי. לא שרציתי להיות מחוברת, להיפך, אבל כשאני עתידה לנהוג לבד במדינה זרה – עדיף שיהיה… למקרה ש…

קראתי לה בימבה

אוירת הכריסמס ניכרת כבר בשדה"ת. לא הבנתי למה כתבו שאין בכלל אוירה, אפילו לימו קיבל מתנת כריסמס משלו.  הצעתי טרמפ לאלכס החייכן מהדוכן של RENT A CAR ויצאתי לכיוון המלון.

הנסיעה בצד השמאלי של הכביש הרגישה טיבעית למדי. בהתחשב שבקושי יצא לי לנהוג מאז שחזרתי לארץ, 5 שנים בניו זילנד, כנראה עשו את שלהם במיידית. רק מזל שהספקתי לבדוק איך להתקין את הסים המקומי ומפת אוף-ליין של האזור… מידע שלימים הפך להיות הדבר הכי חשוב (למי שנוחת בשעה מאוחרת בוודאי..).

בירה לשעת לילה מאוחרת בבר של המלון, כדי להתאפס ולהבין "מה יש לי כאן לעשות" וכיאה למצב של: אני צריכה אויר", לאחר שיחה עם לאורה הבריטית-המקומית, החלטתי שלא לבלות הרבה בתוך הערים, התחשק לי להרגיש את המרחבים, לחוש יותר את הטבע, לקנח בהיסטוריה ועוד כמה נקודות לאורך החופים.
אין כמו התערבבות עם אנשים מקומיים כדי שיגידו מה הכי שווה לעשות ולבחור בהתאם למה שראיתי כבר בחיי.

רשימת האטרקציות והמקומות ההיסטוריים בקפריסין היא אינסופית. בין אם זו אוירה רומנטית, משפחתית, או סתם חברית. כל אחד/ת יכול למצוא את עצמו כאן. בים כמטייל בין ערים, מנוחה ו/או אפילו טרקים וסקי.
קפריסין היא מדינה שלצד השפעת התרבות היוונית, סוחבת על גבה גם היסטוריה שלמה. בכל נקודה שהייתי: פאפוס, לימסול ולרנקה, מצאתי שהיתה לי חוויה שונה.

קפריסין הפתיעה. מודה. או שמה זה משום שאני שהגעתי מחוץ לעונה וללא ציפייה, הופתעתי לטובה..  – טסתי ליומולדת… בהתחשב בדברים, אחלה חגיגה

אה.. ואם תהיתם באשר לישראלים – אל תטעו, מצאתי גם מהם פה ושם ..  כנראה ש"אנחנו בכל מקום", כמו שחושבים כולם.

כמה נהנית / נתרמת מהכתבה ?

להצבעה

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר דירוגים 0

איזה כיף להיות הראשון להצביע

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?