ההבדל בין בונה מסלולים, יועץ טיולים ואימון לטיולים

או.. אם תרצו, גלגולו של עידן
העידן הטכנולוגי הניב הרבה כאב ראש לסוכני הנסיעות, אם בעבר היינו צריכים להיכנס למשרד או להתקשר כדי שיזמיו לנו כרטיס טיסה, סיור, בית מלון, השכרת רכב וכד' באמצעות תוכנות שהיו ברשותם, היום – בלחיצת כפתור קטנה, מבלי להכיר יותר מידי את מסלולי הטיסה , כל אחד ואחת יכולים למצוא לעצמם את הדרך לרכישת כרטיס טיסה, וגם אם לא יודעים איך – המידע ברשת יכול להעניק מגוון אופציות והכוונה.
כאן מקומי ליידע אתכם שחלק מהקישורים ששמים לכם הם קישורי שותפים, זה לא משפיע יותר מידי עליכם מבחינת המחיר, אנשים מרוויחים מהשיווק הזה ואני בעד, זה רק נכתב לשם גילוי נאות עבורכם, וכן – באתר של ניו זילנד שלי מעט מהקישורים הם קישורי שותפים.

מפה לשם, המצב אילץ את סוכני הנסיעות להיערך מחדש למצב ומכאן התפתחו להם תפקידים חדשים.

מתכנן טיולים או יועץ טיולים
מתכנן טיולים, או באנגלית מכונה TRIP PLANER – מתכנן את הטיול שלכם, בארץ התפקיד הזה היכנו חלק בנישה של ייעוץ הטיולים TRAVEL CONSULTANT.
אז מיהו יועץ טיולים ?
יש שיגידו שיועצים אינם מונעים משיקולים כלכליים, אלא רואים לנגד עיניהם את הלקוח. אז אנקדוטה קטנה לידיעה חלק מיועצי הטיולים הינם סוכני נסיעות בעצמם, או יועצים שהינם חלק מסוכנות נסיעות.איך מבדילים ?
בגדול – הכל תלוי בשאלה ממה הם מתפרנסים.
יועצי טיולים שהם סוכני נסיעות או חלק מ… ימכרו לכם גם כרטיסים ואני מקווה שגם יגידו לכם מתי כדאי להגיע לשם.
יועצי טיולים שלא משוייכים לאף אחד יכוונו אתכם, יעניקו לכם כלים, יעניקו לכם רעיונות שיכולים להתאים לכם ויותר מהכל ישאלו שאלות – והרבה … הם יעניקו לכם

אז מה זה מאמנת לטיולים?
הדבר הראשון שעולה בראש זה אימון כושר, אומנם אני יכולה לעשות גם את זה .. בעיקר לאלו עם בעיות גופניות אלו ואחרות (כן.. גם את זה עשיתי בחיי), אך הכוונה לאימון coaching בו יש התפתחות, בין אם בפגישה אחת או בתהליך קצר.
פגישות אימון לטיולים שונות זו מזו, אין אחת דומה לשנייה – היות ולכל אדם יש צורך אחר:
הכנה מנטלית לקראת הטיול, גילוי איזה סוג טיול רוצים לעשות, מה רוצים ונכון לעשות, קבלת כלים איך לבנות את הטיול שלך.
בפגישות האלה העיקר הוא המטיילים ולא הטיול שאליו מגיעים.
יש שזו פגישה כדי לגלות איזה סוג טיול מתאים לך, יש שזו פגישה לצורך קבלת כלים איך לבנות את הטיול שלך, ליווי מעמיק ועוד – כשסופו ההיי-לייט הוא הטיול, וטיול עם משמעות – כזה שמעצים משהו מבפנים, כזה שהוא הרבה יותר מ"רק התרעננות" או "שבירת שיגרה", כזה שמשדרג משהו בנו והיפה – זה יכול להיות בטיול קצר או בטיול ארוך. ועם יד על הלב, בטיול ארוך לרוב המשמעות שמוצאים היא יותר עמוקה ורחבה, פשוט כי כל פעם "עולים" עוד מדרגה שמשנה.

ועוד מילה אישית לגבי מלכודת המומחה
כשם שאני מאמינה שמנטור הוא אחד שמכתירים אותו ולא אחד שמעניק את התואר לעצמו, כך גם אדם שמומחה לאזור מסויים.
אני מאז ומעולם העדתי על עצמי תמיד כמתמחה בניו זילנד ובאזורים מסויימים בדרום הפסיפיק. למה אתם שואלים ? פשוט כי אני מאמינים שתמיד יש מה ללמוד לעולם לא הצגתי את עצמי כמומחית לניו זילנד ודרום הפסיפיק, יש אנשים שהגדירו אותי כך והוקרתי תודה. אז.. תעשו אתם את האחד ועוד אחד …

איך יודעים במי להשתמש ?
לכל אחד ואחת מתאים משהו אחר, כמו אולי בשלבים שונים בחיים או תלוי לאן נוסעים. בהמשך אפרט בפוסט מעמיק. בינתיים,
אם בחרתם להשקיע ממיטב כספכם בטיול והחלטתם לקחת מישהו שיעזור ויכוון אתכם, חשוב לבחור את האדם הנכון. אם אתם רוצים להתייעץ איתי לעניין "מה מתאים לכם" או אולי "אם אתם בכלל צריכים" – מוזמנים לשלוח לי מייל, מבטיחה להגיב בכנות ואם לא אדע גם את זה אומר, העיקר שתצאו ותיצרו לכם את הטיול שלכם.
מכירים אנשים שכדאי לי להכיר כדי שאם תרצו ייעוץ מהסוג האחר? ספרו לי על זה, אשמח להכיר ואם אמצא בהם אנשים טובים (יש מבחני כניסה חח), אשמח להמליץ עליהם !

ואם לרגע תהיתם מה אני עושה .. אני בלוגרית, מאמנת לטיולים וגם מייעצת – אבל אחרת.. אני עוזרת לאנשים לגלות מה נכון עבורם ומכוונת לאיך ליישם את רצונם…

כמה נהנית / נתרמת מהכתבה ?

להצבעה

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 1

איזה כיף להיות הראשון להצביע

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

סגירת תפריט

וונדרים מטיילים עם משמעות

הייי, למה לפספס?

חדשות טיולים (גם) מופגשים עם עולמות אחרים
ריכוז פוסטים, כתבות, פעילויות מיוחדות, הצעות, נקודות להשראה ועדכוני קהילה

אל דאגה, נוכל להיפרד כחברים בכל שלב :)